آموزش و ترفند

با برنامه Paint 3D آشنا شوید

Paint 3D یک برنامه خلاقانه رایگانی است که با ویندوز ۱۰ عرضه شده است. شما می توانید با ترکیب ابزارهای ۳D و ۲D طراحی های حرفه ای و منحصر به فردی را ایجاد کنید. نکته قابل اهمیت این است که شما نیازی به تجربه و یا مهارت طراحی ندارید و همه می توانند با آن طراحی های سه بعدی خلاقانه ای را ایجاد کنند. شما می توانید از طرح های ۳D موجود در کتابخانه نرم افزار استفاده نمایید و یا می توانید طرح های جدیدی را ایجاد کنید.

شروع به کار

قلموها: توانایی های هنری خود را با استفاده از قلم و قلموهای منحصر به فردی که گویا با رنگ های واقعی در حال کار هستید، گسترش دهید. شما می توانید اثر هنری با آبرنگ و یا رنگ روغن ایجاد کنید. این قلموهای هنری به گونه ای است که هم می توانید اثر هنری خود را بر روی بوم رنگ ایجاد کنید و هم می توانید نقاشی سه بعدی با جلوه های حرفه ای مانند براق و یا مات کردن هنر برای طرح های خاص بکشید.

اشکال دو بعدی: شما می توانید به آسانی اشکال حرفه ای را به کمک مجموعه ی اشکال دو بعدی که در برنامه موجود است و یا ابزار ایجاد خط و خطوط منحنی ایجاد کنید. از دایره های کنترلی موجود بر روی خطوط منحنی برای ایجاد زاویه مدنظر خودتان استفاده کنید. شما همچنین می توانید از گزینه Make 3D برای تبدیل شکل به لایه استفاده کنید و از گزینه های چرخش برای ایجاد یک شکل سه بعدی استفاده کنید.

اشکال سه بعدی: روش های زیادی برای ایجاد طراحی های سه بعدی وجود دارد. شما می توانید از طرح های سه بعدی که در نرم افزار موجود است استفاده کنید و یا به کمک ابزار ۳D، اشکال دوبعدی خود را به اشکال سه بعدی تبدیل کنید.  به سادگی می توانید یک طرح را از یک عکس یا یک نقاشی انتخاب کنید، سپس آن را با دستان خود نقاشی کنید و به یک شکل سه بعدی تبدیل کنید.

استیکرها (برچسب ها): این برنامه دارای یک راه حل آسان و منحصر به فرد برای اضافه کردن بافت های خاص به طرح های شما می باشد. از این ابزار می توانید برای اضافه کردن بافت های خاص مانند چوب، سنگ و … استفاده نمایید و یا می توانید عکس مدنظر خود را برای ایجاد بافت های خاص آپلود کنید. این تصاویر می تواند به راحتی در اطراف اشکال سه بعدی شما قرار بگیرد. بدون اینکه از قبل آموزش دیده باشید و یا مهارت خاصی داشته باشید. شما همچنین می توانید شفافیت بافت های خود را تنظیم نمایید.

متن: به راحتی می توانید کلمات دو بعدی و یا سه بعدی ایجاد کنید. متن های دوبعدی به گونه ای است که گویا به صفحه چسبیده است در حالی که متن های سه بعدی به شما اجازه می دهد تا متن خود را در اطراف صفحه حرکت دهید و به جهات مختلف بچرخانید.

افکت ها: شما می توانید محیط های منحصر به فردی مانند نور ملایم یا شب های تاریک را ایجاد نمایید. همچنین می توانید به وسیله ابزار چرخشی ۳۶۰ درجه، زاویه تابش نور به اجسام را تغییر دهید.

صفحه نقاشی: صفحه نقاشی این نرم افزار کاملا شبیه به بوم نقاشی می باشد. شما می توانید اندازه و ابعاد صفحه را تغییر دهید. همچنین می توانید صفحه نقاشی دو بعدی خود را به صفحه سه بعدی تبدیل نمایید.

انتخاب جادویی: به وسیله ابزار انتخاب به راحتی می توانید قسمتی از تصویر را که می خواهید جابه جا کنید و یا حذف نمایید را انتخاب نمایید. این ابزار به صورت جادویی قسمت انتخابی را به لایه جدیدی منتقل می کند و به صورت هوشمندانه جای خالی آن را همانند تصویر پس زمینه پر می کند.

کتابخانه ۳D: شما می توانید از هزاران مدل سه بعدی مایکروسافت که به صورت رایگان وجود دارد، استفاده نمایید و آنها را ویرایش کنید. هر مدلی که مدنظر دارید می توانید در نوار جستجو، جستجو نمایید و از آن استفاده نمایید.

گزینه تاریخچه (History Slider): شما می توانید تمام فعالیت هایی که انجام داده اید را به عقب برگردانید. گویا دکمه برگشت به عقب (Undo) تا ابتدای کار بازمیگردد. گزینه history Slider تمام تغییرات شما را صحنه به صحنه ذخیره می کند و به شما این اجازه را می دهد تا ابتدای کار به عقب باز گردید. با کلیک بر روی دکمه start recording شما می توانید از طراحی خود از ابتدای کار تاکنون فیلم تهیه نمایید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

حالت نمایش سه بعدی: این برنامه به شما این قابلیت را می دهد تا طرح های سه بعدی خود را از هر زاویه ای تماشا کنید. شما همچنین می توانید بر روی طرح خود بزرگ نمایی و حتی کوچک نمایی کنید و یا میزان بزرگ نمایی خود را به صورت عددی وارد کنید.

برنامه Paint 3D به شما کمک می کند تا خلاقیت خود را شکوفا کنید و آن چیزی را که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل کنید. شما می توانید طرح های سه بعدی خود را به صورت یک عکس یا به صورت یک فیلم کوتاه با دوستان خود به اشتراک بگذارید. تنها لازم است برنامه Paint 3D را باز کنید و خلاقیت خود را شکوفا کنید. برای دسترسی به تمامی قابلیت های Paint 3D لازم است ویندوز خود را به آخرین آپدیت به روزرسانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *