آموزش و ترفند

۵ نکته در مورد سرفیس دایال

امروز می خواهیم نگاه دقیق تری بر سرفیس دایال داشته باشیم و در مورد نحوه عملکرد و نکات قابل توجه آن صحبت کنیم.

سرفیس دایال با Microsoft Windows 10 Event در اکتبر سال پیش معرفی شده است. این یک ابزار جدیدی است که برای ایجاد فرایندهای خلاقانه استفاده می شود. ابزاری مناسب برای هنرمندان، دانش آموزان و یا بلاگ نویسان. سرفیس دایال تنها با فشار دادن و چرخاندن آن،  فعالیت های دیجیتالی شما را با ایجاد میانبرها و ابزارهایی که به طور مستقیم با صفحه نمایش شما کار می کنند، بهبود می بخشند. شما می توانید از سرفیس دایال برای فعالیت هایی مانند کنترل مدیاها در زمان پخش موسیقی، عوض کردن آهنگ در Groove Music، اسکرول کردن صفحات وب در Microsoft Edge، اسکرول کردن صفحات نرم افزار ورد و …. استفاده نمایید. با هم ۵ نکته ای که در مورد سرفیس دایال باید بدانیم را بررسی می کنیم.

 

 1. سازگاری:

سرفیس دایال با تمامی کامپیوتر های شخصی، لپ تاپ و یا تبلت که آخرین ورژن ویندوز ۱۰ را دارند و از بلوتوث LE پشتیبانی می کنند، سازگار است. اگر از آخرین نسخته ویندوز خود اطلاع ندارید می توانید  اینجا را کلیک کنید و یا به آدرس Settings > System > About بروید.

 1. متصل کردن سرفیس دایال به دستگاه خود
 • در دستگاه خود به Settings > Devices > Bluetooth بروید و بلوتوث دستگاه خود را روشن کنید.
 • انتهای سرفیس دایال خود را بکشید تا محل قرارگیری باتری باز شود و دو باتری در اندازه AAA را در داخل آن قرار دهید. ( در زمان خرید سرفیس دایال دو باتری به همراه آن است.)
 • دکمه ای را که در کنار محل قرارگیری باتری ها قرار دارد تا زمانی که چراغ بلوتوث چشمک بزند را فشار دهید.
 • در دستگاه خود، سرفیس دایال را از لیست دستگاه های آماده به اتصال به بلوتوث را انتخاب کنید تا سرفیس دایال به دستگاه شما متصل شود.
 • اگر شما سرفیس دایال را قبلا به یک دستگاه دیگر متصل کرده اید و میخواهید اکنون به دستگاه جدیدی متصل نمایید، مطمئن شوید هر دو دستگاه بیش از ۳۰ فوت از یکدیگر فاصله دارند. و یا می توانید ارتباط سرفیس دایال را از دستگاه قبلی قطع نمایید. برای انجام این کار می توانید مراحل  Settings>Bluetooth settings> Surface Dial >Remove device  را طی نمایید، سپس سرفیس دایال را به دستگاه جدید خود متصل نمایید.
 • اگر در حین مراحل اتصال دچار مشکل شدید، مسیر Settings > System > About را بروید تا مطمئن شوید دستگاه شما دارای آخرین نسخه ویندوز ۱۰ است.

 1. ابزارها و کاربردها

سرفیس دایال مناسب برای کار با نرم افزارهایی مانند Groove Music، نقشه ویندوز، مایکروسافت ورد و Microsoft Edge و … می باشد. با جزئیات بیشتر می توان گفت برای کنترل مدیاها (کم و زیاد کرد صدا، قطع و یا وصل کردن صدا، پخش کردن و متوقف کردن آهنگ، تعویض به آهنگ قبل و یا بعد)، بالا و پایین کردن صفحه، بزرگ نمایی، به قبل رفتن و یا به بعد رفتن ( Undo/Redo) ، نور صفحه نمایش و … مناسب است.

سرفیس دایال تنها دارای ۳ حرکت ساده می باشد: فشار دادن و نگه داشتن، کلیک کردن و چرخاندن. به راحتی فشار دهید و نگه دارید تا منوی شعاعی باز شود، بچرخانید تا ابزار دلخواه و یا میانبرهایی که قبلا انتخاب کردید باز شود و کلیک کنید تا ابزار یا میانبر خود را انتخاب نمایید. با چرخاندن سرفیس دایال می توانید بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی نیز انجام دهید. برخی از برنامه های کاربردی به شما اجازه می دهند به سادگی برای میانبرها کلیک کنید. به عنوان مثال در نقشه ویندوز شما می توانید با کلیک کردن بین نمای سرصفحه و نمای خیابان تغییر وضعیت دهید. علاوه بر تمامی این قابلیت ها، شما می توانید از سرفیس دایال برای طراحی، ایجاد طرح های وکتور، ایجاد و ویرایش انیمیشن ها.

 1. سفارشی سازی

هنگامی که سرفیس دایال را به دستگاه خود متصل کردید، شما می توانید میانبرهای های مورد نیاز خود را سفارشی سازی نمایید. به عنوان مثال اگر شما بلاگ نویس می باشید می توانید دکمه های کپی، الحاق و Undo را به عنوان دکمه های میانبر مورد علاقه خود تنظیم کنید. شما می توانید این سفارشی سازی را از مسیر Settings > Devices > Wheel انجام دهید.

 

 1. برنامه های کاربردی با قابلیت کار با سرفیس دایال

تعداد برنامه های کاربردی که کار با سرفیس دایال را پشتیبانی می کنند در حال افزایش است. این برنامه ها شامل Mental Canvas Player، Microsoft Photos، Bluebeam Revu، Moho 12، Sketchable، Spotify، StaffPad، Drawboard PDF و Windows Maps. شما می توانید از آدرس Surface.com/Support برای مشاهده لیست کامل و به روز برنامه های کاربردی که قابلیت کار با سرفیس دایال را دارد مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *